Rehadent Instagram

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
  1. pl
  2. en
  3. uk
Rehabilitacja
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja

Lek dent Zbigniew Dziel - więcej...

Protetyka Rehadent

Analiza z badania zostaje wysłana do pracowni technicznej gdzie technik dentystyczny na jego podstawie wykonuje szynę.

Odbiór szyny następuje po 2-3 tygodniach po rejestracji. Podczas tej wizyty uzyskasz informację jak użytkować szynę oraz zostaniesz poinformowany o częstotliwości wizyt kontrolnych.

Do uzyskania właściwych efektów szynoterapii niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie fizjoterapeutyczne i logopedyczne.

Przebieg wizyty diagnostycznej: Każdy pacjent przed wizytą diagnostyczną otrzymuje ankiety dotyczące dotychczasowego leczenia stomatologicznego oraz ankietę bólu twarzoczaszki. Na wizycie odbywa się rozmowa z pacjentem, badanie stomatologiczne wraz z diagnostyką w zakresie stawu skroniowo-żuchwowego. Jest również wykonywany skan wewnątrzustny zębów.

Wizyta ta jest kwalifikacją do wykonania szyny oraz ustalenia jej rodzaju. Po przeprowadzonym wywiadzie oraz badaniu lekarz przedstawia plan leczenia i w razie potrzeby kieruje na dalszą diagnostykę lub/i konsultacje z innymi specjalistami. Przebieg kolejnych wizyt: W przypadku decyzji o wykonaniu szyny na kolejnej wizycie odbywa się badanie - cyfrowa analiza zwarcia tzw. rejestracja. Do wykonania rejestracji używamy elektronicznego łuku twarzowego Zebris / Amann Girrbach. Badanie polega na wykonaniu przez pacjenta ruchów żuchwy które są rejestrowane i przesyłane do systemu.

Szyna i jej działanie:

  • Poprawa odczuć bólowych pacjenta

  • Ochrona zębów i struktur zębów

  • Ustalenie stabilnych warunków w kontaktach żuchwy i szczęki

  • Ustabilizowanie i przyjęcie najbardziej stabilnej stawów skroniowo-żuchwowych

  • Zmiana aktywności mięśni

  • Uzyskanie “ciszy mechanicznej” w zakresie wzajemnej pracy grup mięśniowych

  • Obniża aktywność mięśni, co zmniejsza siły przyłożone do TMJ, podczas występowania bruksizmu

  • Stabilna, powtarzalna pozycja żuchwy w trakcie leczenia zaburzeń połykania

  • Poprawa warunków przestrzennych w rejonie traktu oddechowego w przypadku zaburzeń oddychania
     

Wskazania do szynoterapii:

  • Ochrona przed destrukcją zębów

  • Przygotowanie do leczenia kompleksowego - ortodoncja/protetyka

  • Nadaktywność mięśniowa, lub brak aktywności danych obszarów

  • Odczucie napięcia w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego

  • Zmiana pozycji głów żuchwy w SSŻ w celu poprawy funkcji mięśni

  • Zaburzenia oddychania typu bezdech senny

Informujemy, iż lek dent Zbigniew Dziel w naszej placówce REHADENT przyjmuje jedynie pacjentów na proces szynoterapii.

Zaburzenie okluzji dotyczy stanu, w którym z jakichś powodów położenie zębów względem siebie jest nieprawidłowe. To z kolei powoduje nadmierną pracę mięśni odpowiedzialnych za otwieranie i zamykanie ust, a w konsekwencji prowadzi do ich ciągłego napięcia i bólu.

Rehabilitacja układu ruchu narządu żucia to jeden z niezbędnych elementów przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Przeprowadzane przez nas leczenie ma na celu ustabilizowanie i skoordynowanie czynności mięśni i stawów narządu żucia oraz mięśni i stawów odcinka szyjnego kręgosłupa.

Szynoterapia ma na celu poprawę funkcji oraz obniżenie, bądź całkowite zniesienie objawów negatywnych ze strony układu ruchu narządu żucia (URNŻ). Jest procesem zależnym od współpracy między pacjentem oraz zespołem medycznym. Jest to terapia nieinwazyjna.

Celem całej terapii jest wyeliminowanie dysfunkcji, objawów bólowych oraz ustabilizowanie stanu pacjenta w możliwie najbardziej przewidywalny i trwały sposób. Szynoterapię wykorzystujemy jako element wspomagający leczenie fizjoterapeutyczne. Planowanie oraz realizacja procesu szynoterapii jest prowadzona poprzez synergię wizyt z zespołem – stomatolog-fizjoterapeuta-logopeda.

Wielu pacjentów doświadcza niżej wymienionych dolegliwości, nie wiedząc że mogą mieć one związek z nieprawidłowym dopasowaniem kształtu zębów względem siebie. Są to częste, nawracające bóle głowy, napięcia mięśni w obrębie twarzy, bóle stawów skroniowo-żuchwowych, zgrzytanie, zaciskanie, ścieranie zębów, trzaski, przeskakiwanie w stawach, szumy uszne, bóle szyi, napięcia w obrębie karku, nieprawidłowości postawy, odkruszenia lub pęknięcia w obrębie zębów, utrata symetrycznego wsparcia z powodu braku zębów.

Skuteczność leczenia wymaga często zastosowania specjalnych szyn (okluzyjnych) zakładanych na zęby.

Szyna jest zdejmowanym aparatem (niewielką przezroczystą nakładką na zęby), wykonanym z akrylu, dopasowanym do indywidualnego kształtu zębów, precyzyjnie ustawiającym żuchwę do szczęki, która we współpracy z pozostałymi elementami terapii, umożliwia eliminację objawów u pacjenta.

Szynę nosimy od około 3 miesięcy do roku. W zależności od potrzeb i objawów pacjenta szyna może być wykonana na dolne lub górne zęby.

Szynoterapia

Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent