LUB

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
  1. pl
  2. en
  3. uk
Rehabilitacja

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehadent Instagram
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Marcin Lisicki - więcej...

Marcin Złotkowski - więcej...

Przebieg treningu:

W czasie sesji pacjent znajduje się wewnątrz urządzenia na platformie z zabezpieczeniem w postaci uchwytów na stawach skokowych oraz na miednicy, co zapobiega nadmiernemu wygięciu kręgosłupa. Regulacja wysokości platformy względem pierścieni decyduje o stopniu stabilności i trudności terapii. Dzięki przenoszeniu ciężaru ciała możliwe jest decydowanie o przestrzennym zakresie ruchu oraz jego prędkości. Regulacja pracujących pierścieni oraz wysokości platformy sprawiają, że terapia jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Sesje terapeutyczne odbywają się na zasadzie wykonywania zadań ruchowych. Terapeuta może polecić pacjentowi wykonanie ruchu zamierzonego w określonej płaszczyźnie (praca z siłą grawitacji) lub wprawić SPACECURL w ruch i polecić pacjentowi zatrzymanie jej (praca przeciw sile grawitacji).

Przygotowanie do treningu: strój sportowy, buty na zmianę.

Tai Chi

Tai Chi ze względu na swoje terapeutyczne właściwości jest współcześnie praktykowane jako ćwiczenia pozwalające podnieść sprawność fizyczną i odporność organizmu, a także wspomagające ustabilizować równowagę umysłu. Konieczność koncentrowania się na oddychaniu Tai Chi może wpływać na poprawę koncentracji i powodować ustąpienie pewnych objawów choroby, takich jak na przykład spastyczność (nadmierne napięcie mięśniowe) oraz ból mięśni.

Charakterystyczne dla treningu Tai Chi jest rozciąganie całego ciała we wszystkich kierunkach przy jednoczesnym osadzaniu ciężaru w celu stabilizacji postawy. Podczas ćwiczeń mięśnie, które są naprzemiennie obciążane i rozciągane, ciągle pracują w ruchu skrętnym i spiralnym. Dzięki rozciąganiu struktury ciała powiększają się przestrzenie wewnątrzstawowe.

Rozciąganie, z jakim mamy do czynienia w przypadku przyjmowania postaw i ruchów w Tai Chi, różni się od tego, jakie wyróżniają inne formy stretchingu. W Tai Chi nie zamykamy się do końca, ani nie prostujemy stawów. Praca odbywa się w środkowych zakresach, dzięki czemu pojawia się natychmiastowa reakcja w dowolnym kierunku i nie dochodzi do narażania stawów na uszkodzenie. Zginacze i prostowniki pracują w pełnym zakresie, stabilizując ruch i pozycję. Stanowi znakomitą formę rehabilitacji dla osób dotkniętych urazami stawów lub chorobami zwyrodnieniowymi. Tai Chi wzmacnia także mięśnie, koryguje postawę i wpływa korzystnie na zmysł równowagi.

Przygotowanie do treningu: strój sportowy.

SPACECURL

TERAPIA KRĘGOSŁUPA, TRENING RÓWNOWAGI I KOORDYNACJI

SPACECURL to trójwymiarowa, rewolucyjna koncepcja diagnostyczno-terapeutyczna, której zadaniem jest jednocześnie oceniać i leczyć deficyty związane z układem sensomotorycznym oraz stymulować stabilność centralną. Jest idealny dla osób ze schorzeniami z zakresu ortopedii i neurologii oraz posiadających deficyty posturalne.

System ten umożliwia aktywne poruszanie się z różną prędkością oraz we wszystkich płaszczyznach w przestrzeni – bez ograniczeń. Siłą napędową jest siła mięśni pacjenta. Umożliwia to przeprowadzenie globalnej terapii, podczas której stymulowany jest układ posturalny człowieka oraz cała sensomotoryka. W ten sposób poprawiane są jednocześnie równowaga i koordynacja, postawa ciała oraz świadomość ruchu.

Prawidłowo przeprowadzona terapia stomatologiczna wymaga osiowego ustawienia głowy celem pobudzenia głębokich struktur mięśniowych jako warunek uzyskania stabilnych efektów leczenia.

Prowadzony przez nas trening ma na celu ustabilizowanie i skoordynowanie pozycji głowy przez zmianę czynności mięśni narządu żucia oraz mięśni i stawów odcinka szyjnego kręgosłupa. Aby terapia była w pełni skuteczna, ważne będzie zaangażowanie Pacjenta – wykonywanie w domu krótkich, ale precyzyjnych i regularnych ćwiczeń zadanych przez specjalistę.

Przygotowanie do treningu: strój sportowy, buty na zmianę.

Medyczny trening funkcjonalny

LUB

Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent
Medyczny trening funkcjonalny