LUB

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
 1. pl
 2. en
 3. uk
Rehabilitacja

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehadent Instagram
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Osteopatia to oparte na zabiegach manualnych postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne dotyczące dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej, w zakresie wpływu tych dysfunkcji na występowanie stanów chorobowych – mające na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów, jak i profilaktykę w utrzymaniu tego dobrostanu. Osteopatia to metoda leczenia manualnego z ponad 100 letnią tradycją. Współczesna osteopatia i jej praktykowanie wymaga doskonałych umiejętności praktycznych oraz ogromnej wiedzy ogólnomedycznej.

Osteopatia jako medycyna manualna zaburzeń funkcjonalnych wpisuje się zakresem swego działania w krajobraz ochrony zdrowia ludzkiego, jako medycyna z wyboru, w przypadkach zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Osteopatia zaliczana jest do medycyny komplementarnej, choć niestety często mylona z medycyną alternatywną. Osteopatia traktuje ciało ludzkie jako całość, zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, stanowi kwintesencje mądrości i sztuki leczenia.

Osteopatia

Cel rehabilitacji:

 • zapobieganie dolegliwościom bólowym,

 • odtworzenie prawidłowego zakresu ruchu,

 • przywrócenie odpowiednich krzywizn kręgosłupa,

 • wyrównanie istniejących dysproporcji mięśniowych,

 • miejscowa lub globalna odbudowa mechanizmu stabilizacji ciała.

Dolegliwości jakie mogą być wynikiem urazu whiplash:

 • ból odcinka szyjnego

 • sztywność i ograniczony zakres ruchu w szyi

 • bóle głowy

 • zawroty głowy i zaburzenia równowagi

 • ból stawu skroniowo-żuchwowego

 • zaburzenia połykania

 • problemy z widzeniem - zaburzenia akomodacji oka

Terapia manualna jest to wyspecjalizowana dziedzina fizjoterapii, która w ramach szkolenia podyplomowego rozwija wiedzę fizjoterapeuty z zakresu anatomii i neurofizjologii. Specjalista fizjoterapii zajmuje się diagnostyką i leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, przeprowadzając w tym celu wywiad i badanie pacjenta. Dzięki temu możliwe jest ustalenie procesu leczenia oraz czasu jego trwania. Leczenie dysfunkcji narządu ruchu i obwodowego układu nerwowego następuje przez wykorzystanie technik mobilizacji stawów, technik mięśniowych oraz ćwiczeń ruchowych.

Nadrzędnym celem jest jak najszybszy powrót do normalnego funkcjonowania przez przywrócenie możliwości wykonywania bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz profilaktyka zapobiegająca nawrotom dolegliwości.

Terapia manualna

Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja szczęki w leczeniu choroby okluzyjnej wymaga użycia aparatu USG do precyzyjnej kontroli pozycji stawu.

Ultrasonograf (USG) wykorzystujemy również do diagnostyki, planowania oraz obiektywizacji przebiegu terapii. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo dokładnie zaplanować proces terapii. Wykorzystanie USG staje się złotym standardem diagnostyki układu ruchu poprawiając skuteczność procesu leczenia jednocześnie daje możliwość dopasowania optymalnej formy terapii do aktualnej potrzeby pacjenta. USG wykorzystujemy najpierw żeby zidentyfikować, a następnie wyizolować pracę właściwych w danej dysfunkcji mięśni, co z kolei wpływa na optymalizację efektów terapeutycznych.

Przebieg wizyty diagnostycznej: Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej omawiane są występujące problemy, wcześniej przeprowadzane badania i diagnozy u innych specjalistów. Fizjoterapeuta oceni postawę ciała, ze szczególnym uwzględnieniem ustawienia głowy. Dokona analizy aktywności mięśni oraz określi przyczynę ewentualnych nieprawidłowości. Wykona dynamiczne badanie USG <moze USG po kliknięciu niech przesuwa strone w dół do tego opisu co to wgl jest?> i w zależności od dolegliwości wykona dodatkowe testy.  Na koniec wizyty omawiany zostaje plan leczenia i dalsze kroki jakie pacjent powinien podjąć w dalszej terapii.

Aby terapia była w pełni skuteczna, ważne będzie także zaangażowanie pacjenta w wykonywanie w domu krótkich, ale precyzyjnych i regularnych ćwiczeń zadanych przez fizjoterapeutę.

Przygotowanie do wizyty: Zapraszamy na wizytę diagnostyczną około 10-15min przed jej rozpoczęciem w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej - ankiet zdrowotnych.

Jeśli są Państwo w posiadaniu dodatkowych wyników badań obrazowych (płyt CD) prosimy o zabranie ich ze sobą na wizytę.

Jeśli wizyta dotyczy stawu skroniowo-żuchwowego możesz zadbać o swój komfort i umyć zęby przed nią - w naszej toalecie zawsze są dostępne szczoteczki dla Pacjentów. :)

Uraz whiplash - uraz odcinka szyjnego kręgosłupa definiuje się jako zespół objawów, które występują w wyniku doznanego urazu, do którego dochodzi w wyniku nagłego odciągnięcia głowy ku tyłowi, a następnie odgięcia głowy do przodu. Do urazów tego typu najczęściej dochodzi podczas wypadków samochodowych. W trakcie wypadku uszkodzeniu ulec mogą mięśnie, ścięgna, krążki międzykręgowe, a także nerwy. Leczenie powinno być wdrożone w maksymalnie krótkim czasie od wystąpienia urazu. W przeciwnym razie może dojść do powstania bólu przewlekłego.

Rehabilitacja szyi powinna być dobierana indywidualnie do każdego pacjenta a leczenie urazu whiplash powinno być kompleksowe.

Diagnozujemy i leczymy szyjnopochodne bóle głowy, bóle głowy spowodowane dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego oraz bóle głowy spowodowane neuralgiami.

Jako zespół uznanych specjalistów przywracamy życie bez bólu głowy i migreny.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego to jedna z naszych specjalności. Od lat pomagamy pacjentom cierpiącym z powodu urazów i zwyrodnień odcinka szyjnego kręgosłupa. Posiadamy bogate doświadczenie w terapii osób, u których zdiagnozowano uraz typu whiplash, oraz zapewniamy pomoc pacjentom cierpiącym z powodu urazów o innym podłożu.

Ultrasonografia (USG)

Fizjoterapia odcinka szyjnego

Fizjoterapia stomatologiczna znana również jako fizjoterapia szczęki zajmuje się badaniem funkcjonalnym oraz terapią tkanek układu stomatologicznego. Fizjoterapeuta szczękowy bada i koryguję pracę mięśni żucia, stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu nerwowego koordynującego ich pracę.

Fizjoterapia szczęki i rehabilitacja stomatologiczna znajdują zastosowanie w leczeniu wielu jednostek chorobowych. Stanowią istotny element rekonwalescencji pacjentów po urazach i operacjach ortognatycznych.

W zależności od historii choroby efektywna fizjoterapia stomatologiczna może wymagać zaangażowania wielu specjalistów, takich jak fizjoterapeuta szczękowy, stomatolog, logopeda i inni. Dlatego leczenie w przypadku chorób i urazów stomatologicznych warto rozpocząć przy współpracy z wyspecjalizowanym zespołem. Wiedza i doświadczenie poszczególnych specjalistów przekładają się na skuteczną rehabilitację
i sprawny powrót organizmu do zdrowia.

W większości przypadków wyleczenie choroby jest możliwe tylko poprzez pracę w interdyscyplinarnym zespole fizjoterapeuta-logopeda-stomatolog.

Możesz zgłosić się do nas również :

 • przed/w trakcie/po ortodoncji

 • po wypadku samochodowym

 • po wypadku komunikacyjnym

 • przed rozpoczęciem odbudowy zgryzu

 • przed/po operacji ortognatycznej

 • po wyrwaniu ósemek

Pomożemy Ci w pozbyciu się m. in.:

 • bólu głowy

 • bólu szyi

 • bólu i dolegliwości w stawie skroniowo-żuchwowym

 • przeskakiwanie stawu skroniowo-żuchwowego („przeskakiwanie szczęki”)

 • sztywności i ograniczonym zakresie ruchu szyi

 • zawrotach głowy i zaburzeniach równowagi

 • zaburzeniach połykania

 • promieniowania bólu do rąk

 • bruksizmu

 • nadmiernego ścierania zębów

 • migreny

 • szumu usznego

Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu dysfunkcji układu ruchu narządu żucia i kręgosłupa szyjnego. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych ekspertów, których współpraca przekłada się na szerokie możliwości terapeutyczne i kompleksowe podejście do leczenia.

Rehabilitacja stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

mgr Karolina Łukasik

Rehadent

mgr Michał
Guzek

USG dynamiczne stawów skroniowo-żuchwowych 

mgr Grzegorz
Bigas

Rehadent. USG dynamiczne stawów skroniowo-żuchwowych 

mgr Jakub Przychodzeń

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: szyjnopochodnych bólów głowy (CH) pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),

mgr Małgorzata Gierczak

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: szyjnopochodnych bólów głowy (CH) pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),

LUB

Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent