Rehadent Instagram

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
 1. pl
 2. en
 3. uk
Rehabilitacja
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja

Osteopatia to oparte na zabiegach manualnych postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne dotyczące dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej, w zakresie wpływu tych dysfunkcji na występowanie stanów chorobowych – mające na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów, jak i profilaktykę w utrzymaniu tego dobrostanu. Osteopatia to metoda leczenia manualnego z ponad 100 letnią tradycją. Współczesna osteopatia i jej praktykowanie wymaga doskonałych umiejętności praktycznych oraz ogromnej wiedzy ogólnomedycznej.

Osteopatia jako medycyna manualna zaburzeń funkcjonalnych wpisuje się zakresem swego działania w krajobraz ochrony zdrowia ludzkiego, jako medycyna z wyboru, w przypadkach zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Osteopatia zaliczana jest do medycyny komplementarnej, choć niestety często mylona z medycyną alternatywną. Osteopatia traktuje ciało ludzkie jako całość, zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, stanowi kwintesencje mądrości i sztuki leczenia.

Osteopatia

Terapia manualna jest to wyspecjalizowana dziedzina fizjoterapii, która w ramach szkolenia podyplomowego rozwija wiedzę fizjoterapeuty z zakresu anatomii i neurofizjologii. Specjalista fizjoterapii zajmuje się diagnostyką i leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, przeprowadzając w tym celu wywiad i badanie pacjenta. Dzięki temu możliwe jest ustalenie procesu leczenia oraz czasu jego trwania. Leczenie dysfunkcji narządu ruchu i obwodowego układu nerwowego następuje przez wykorzystanie technik mobilizacji stawów, technik mięśniowych oraz ćwiczeń ruchowych.

Nadrzędnym celem jest jak najszybszy powrót do normalnego funkcjonowania przez przywrócenie możliwości wykonywania bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz profilaktyka zapobiegająca nawrotom dolegliwości.

Terapia manualna

Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja szczęki w leczeniu choroby okluzyjnej wymaga użycia aparatu USG do precyzyjnej kontroli pozycji stawu.

Ultrasonograf (USG) wykorzystujemy również do diagnostyki, planowania oraz obiektywizacji przebiegu terapii. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo dokładnie zaplanować proces terapii. Wykorzystanie USG staje się złotym standardem diagnostyki układu ruchu poprawiając skuteczność procesu leczenia jednocześnie daje możliwość dopasowania optymalnej formy terapii do aktualnej potrzeby pacjenta. USG wykorzystujemy najpierw żeby zidentyfikować, a następnie wyizolować pracę właściwych w danej dysfunkcji mięśni, co z kolei wpływa na optymalizację efektów terapeutycznych.

Ultrasonografia (USG)

Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i dobrać najskuteczniejszą metodę terapii, dlatego w trakcie wizyty fizjoterapeuta przeprowadza wywiad, manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalistyczne testy, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów czy zaburzeń neurologicznych.

Właściwie prowadzona fizjoterapia pomaga wrócić do pełnej sprawności, zapomnieć o bólu i ograniczeniach z nim związanych.

Oferujemy pacjentom kompleksowe podejście do całego procesu terapii, począwszy od oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, opracowania indywidualnego planu terapeutycznego po poprowadzenie profesjonalnej terapii przez nasz doświadczony zespół terapeutów pracujący najnowszymi metodami terapeutycznymi.


Nasze usługi fizjoterapeutyczne obejmują:

 • Terapię manualną

 • Trening terapeutyczny

 • Rehabilitację ortopedyczną

 • Fizjoterapię stomatologiczną
   

Przebieg wizyty diagnostycznej:

Podczas pierwszej wizyty diagnostycznej omawiane są występujące problemy, wcześniej przeprowadzane badania i diagnozy u innych specjalistów. Fizjoterapeuta oceni postawę ciała, dokona analizy aktywności mięśni oraz określi przyczynę ewentualnych nieprawidłowości. Przeprowadzi badanie fizjoterapeutyczne i w zależności od dolegliwości wykona dodatkowe testy oraz badanie USG stawów. Na koniec wizyty omawiany zostaje plan leczenia i kolejne kroki jakie pacjent powinien podjąć w dalszej terapii.

Aby terapia była w pełni skuteczna, ważne będzie także zaangażowanie pacjenta w wykonywanie zadań domowych krótkich, ale precyzyjnych i regularnych ćwiczeń zadanych przez fizjoterapeutę.

 

Przygotowanie do wizyty:

Zapraszamy na wizytę diagnostyczną około 10-15min przed jej rozpoczęciem w celu uzupełnienia dokumentacji medycznej - ankiet zdrowotnych.

Jeśli są Państwo w posiadaniu dodatkowych wyników badań obrazowych (płyt CD) prosimy o zabranie ich ze sobą na wizytę.

Fizjoterapia skierowana jest do pacjentów, którzy zmagają się ze schorzeniami m. in.:

Przewlekłe dolegliwości bólowe kręgosłupa:

 • dyskopatie
 • rwa kulszowa
 • przeciążenia
 • zmiany zwyrodnieniowe


Stany pooperacyjne:

 • operacje kręgosłupa
 • endoprotezy
 • rekonstrukcje więzadeł
 • operacje stawu ramiennego
 • operacje cieśni kanału nadgarstka

Kontuzje, urazy lub przeciążenia:

 • zespół cieśni podbarkowej
 • zespół barku zamrożonego
 • zespoły bólowe stawu kolanowego m.in. konflikt rzepkowo-udowy
 • kolano biegacza
 • łokieć tenisisty
 • łokieć golfisty
 • skręcenie stawu skokowego
   

Możesz zgłosić się do nas:

 • przed/po zabiegu operacyjnym
 • po urazach lub przeciążeniach
 • w przewlekłych zespołach bólowych

Fizjoterapia jest działem nauki zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem problemów związanych z narządem ruchu, przywracaniem maksymalnej sprawności chorym, a przez to poprawą ich funkcjonowania w życiu codziennym. Właściwe dobranie optymalnych metod leczenia dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta pozwala zrealizować założony cel terapii.

Fizjoterapia ortopedyczna

mgr Tomasz Maliszewski

Rehadent

mgr Karolina Łukasik

Rehadent

mgr Michał
Guzek

USG dynamiczne stawów skroniowo-żuchwowych 

mgr Grzegorz
Bigas

Rehadent. USG dynamiczne stawów skroniowo-żuchwowych 

mgr Jakub Przychodzeń

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: szyjnopochodnych bólów głowy (CH) pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),

mgr Małgorzata Gierczak

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu: szyjnopochodnych bólów głowy (CH) pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),
Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent