LUB

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
  1. pl
  2. en
  3. uk
Rehabilitacja

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehadent Instagram
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Jakub Przychodzeń - więcej...

Marcin Złotkowski - więcej...

specjalistyczne wkładki ortopedyczne

Wskazania:

Schorzenia w obrębie stopy:

Płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne, ostroga piętowa, halluksy, stopa cukrzycowa, koślawość palucha, metatarsalgia Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego, odciski, modzele.
 

Schorzenia w obrębie górnego stawu skokowego:

Nawracające skręcenia.
 

Schorzenia w obrębie podudzia:

Bolesność i obrzęki mięśni w zespole przeciążeniowym, zapalenie mięśnia Achillesa.

 

Schorzenia w obrębie stawu kolanowego:

Dolegliwości bólowe w stawie rzepkowo-udowym, zespół bólowy pasma biodrowo-piszczelowego, zespoły przeciążeniowe więzadeł w obrębie stawu kolanowego.


Ponadto pośrednio:

Bóle kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, różnica w długości kończyn dolnych, dysfunkcja chodu, poprawa wyników sportowych i profilaktyka kontuzji, lepsza propriorecepcja, zmniejszona podatność na pojawienie zespołów przeciążeniowych.

 

Czas wykonania: Proces formowania wkładek odbywa się podczas jednej wizyty i trwa łącznie z pełnym badaniem maksymalnie godzinę. Po wyjściu z gabinetu wkładki są gotowe do użycia. Pacjent razem z wkładkami otrzymuje instrukcję użycia i konserwacji by produkt był jak najdłużej trwały.

 

Przygotowanie do wizyty: Zaleca się, aby pacjent miał podczas badania założone krótkie spodenki sportowe, dzięki czemu łatwiej ocenić liniowość stawów. W skład diagnostyki wchodzi również badanie na podoskopie, które odbywa się boso i ma na celu ocenę kształtu stóp oraz występowania ewentualnych modzeli, odcisków czy innych defektów.

Na wizytę należy zabrać ze sobą kilka par butów, w tym przynajmniej jedną z wyjmowaną wkładką. Buty, których używasz od dłuższego czasu, dostarczają ważnych wskazówek, jak dokładnie obciążasz stopę podczas chodzenia lub biegania. Co więcej, podeszwa jest najskuteczniejsza, gdy jest umieszczona w bucie ze stabilną osłoną pięty i sznurowaniem.

Wkładki Balkefors to specjalistyczne wkładki ortopedyczne, dopasowywane indywidualnie do stopy każdego pacjenta.
Rozgrzana, termoplastyczna wkładka jest modelowana na podstawie prawidłowego, skorygowanego przez terapeutę odcisku.

Tworzymy wkładki w oparciu o testy, analizę biomechaniczną funkcji podporowej stopy oraz analizę postawy i chodu pacjenta.

Wkładka Balkefors, która idealnie uformowana do stopy koryguje istniejące zaburzenia (odciąża nadmiernie przeciążone struktury i jednocześnie wspiera jej obniżone sklepienia), przynosi tym samym ulgę w rozmaitych schorzeniach.

Proces tworzenia wkładek jest poprzedzony wywiadem fizjoterapeutyczny oraz badaniem diagnostycznym, dzięki któremu wkładki ortopedyczne będą spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Przed przystąpieniem do procesu formowania wkładek niezwykle ważna jest diagnostyka i badanie.
Specjalista poprosi Cię o wykonanie różnych aktywności (np. chodu czy przysiadu). W tym czasie będzie obserwować ruchy zachodzące w stopach i całym ciele.

Wkładki Balkefors Comfort

LUB

Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent