WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127
Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00
Prowadzimy badania naukowe w zakresie optymalizacji i poprawy procedur diagnostyczno leczniczych leczenia urazu Whiplash.
Dzięki zastosowanym procedurom i własnym obserwacjom oraz ścisłej współpracy ze specjalistami z zakresu neurologii, stomatologii, laryngologii, logopedii i optometrii udało nam się wyleczyć wielu pacjentów z tym problemem umożliwiając im powrót do pełnej sprawności, życia bez bólu
i zawrotów głowy.
Pracujemy również nad rozwojem urządzenia rejestrującego pozycję głowy oraz pomagającego poprawnie wykonywać ćwiczenia mięśni głębokich:
- diagnostyka i leczenie układu ruchu narządu żucia.
- rehabilitacja pourazowej niestabilności odcinka szyjnego- urazy typu smagniecie biczem/whiplash.
Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego to jedna z naszych specjalności. Od lat pomagamy pacjentom cierpiącym z powodu urazów i zwyrodnień odcinka szyjnego kręgosłupa. Posiadamy bogate doświadczenie w terapii osób, u których zdiagnozowano uraz typu whiplash. Smagnięcie biczem to bardzo popularny uraz u osób biorących udział w wypadkach komunikacyjnych. Zapewniamy również pomoc pacjentom cierpiącym z powodu urazów o innym podłożu. Pacjentów zainteresowanych podjęciem leczenia zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości, a po wstępnej diagnozie przedstawimy plan terapii.
Rehabilitacja szyi powinna być dobierana indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od stopnia urazu. Stopień urazu określa się przy pomocy czterostopniowej skali. Stopień najniższy charakteryzuje się brakiem objawów i dolegliwości bólowych, które wyraźnie nasilają się
w przypadku urazu typu I bądź II.
Leczenie przy smagnięciu biczem powinno być kompleksowe. Jego celem jest:
zapobieganie dolegliwościom bólowym,
odtworzenie prawidłowego zakresu ruchu,
przywrócenie odpowiednich krzywizn kręgosłupa,
wyrównanie istniejących dysproporcji mięśniowych,
miejscowa lub globalna odbudowa mechanizmu stabilizacji ciała.
Smagnięcie biczem: Rehabilitacja powinna zakładać czynne ćwiczenia odcinka szyjnego
kręgosłupa oraz ćwiczenia funkcjonalne. Ruchy w ramach wykonywanych ćwiczeń powinny być realizowane w zakresie do granicy bólu.
Smagnięcie biczem: Fizjoterapia powinna obejmować zabiegi, które mają wpływ na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obniżenie napięcia mięśniowego.
Leczenie powinno być wdrożone w maksymalnie krótkim czasie od wystąpienia urazu.
W przeciwnym razie może dojść do powstania bólu przewlekłego.
70% wszystkich ludzi biorących udział w wypadku komunikacyjnym ma cechy zespołu whiplash.
Smagnięcie biczem to termin stosowany do opisu urazów odcinka szyjnego kręgosłupa, do których dochodzi w wyniku nagłego odciągnięcia głowy ku tyłowi, a następnie odgięcia głowy do przodu. Do urazów tego typu najczęściej dochodzi podczas wypadków samochodowych.
Uraz typu whiplsh definiuje się jako zespół objawów, które występują w wyniku doznanego urazu. W trakcie wypadku uszkodzeniu ulec mogą mięśnie, ścięgna, krążki międzykręgowe, a także nerwy. Objawy jakie towarzyszą pacjentom po tym urazie to:
ból odcinka szyjnego
sztywność i ograniczony zakres ruchu w szyi
bóle głowy
zawroty głowy i zaburzenia równowagi
ból stawu skroniowo-żuchwowego
zaburzenia połykania
problemy z widzeniem - zaburzenia akomodacji oka
Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz
KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142
WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00