LUB

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
  1. pl
  2. en
  3. uk
Rehabilitacja

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

Rehabilitacja
Rehabilitacja
Rehadent Instagram
Rehabilitacja

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

zaburzenia połykania śliny

Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy poinformować lekarza o ewentualnych uczuleniach (np. na środki znieczulające) oraz przyjmowaniu leków zmniejszających krzepnięcie krwi. Jest bardzo przydatnym badaniem w różnicowaniu przyczyn bólu stawów, zwłaszcza u pacjentów, u których rozpoznania nie można jednoznacznie ustalić na podstawie wyników innych badań (jest „złotym standardem” w przypadku podejrzenia dny moczanowej lub zakażenia stawu). Jest również zabiegiem leczniczym, umożliwiającym odbarczenie stawu z nadmiaru płynu (wysięku) oraz podanie leków przeciwzapalnych i znieczulających bezpośrednio do chorego miejsca. Służy również do podawania do stawu substancji poprawiającej jakość chrząstki uszkodzonej przez proces zwyrodnieniowy (kwasu hialuronowego).

W nawracającym, opornym na leczenie zapaleniu stawu wykonuje się synowiektomię (radioizotopową lub chemiczną) polegającą na nakłuciu stawu i podaniu do jego wnętrza substancji niszczącej jego wyściółkę, czyli błonę maziową, która jest źródłem wysięku i bólu. Przyczyny wysięku w stawie: infekcje, urazy mechaniczne, choroba reumatoidalna, dna moczanowa.

Przeciwwskazania do zabiegu: objawy zakażenia, np. ropne zmiany na skórze (może to spowodować przedostanie się drobnoustrojów do wnętrza stawu, skazy krwotoczne (zaburzenia w układzie krzepnięcia) oraz przyjmowanie niektórych leków zmniejszających krzepnięcie krwi, Wskazania do zabiegu: zabieg diagnostyczno-leczniczy, nadmiar płynu w stawie w wyniku zapalenia w stawu, choroby RZS, dny moczanowej, ograniczenie ruchomości stawu w wyniku płynu w stawie, pobranie płynu do diagnostyki.

Płukanie stawu skroniowo-żuchwowego

LUB

Rehadent

UMÓW WIZYTĘ

Rehabilitacja
Wirtualny spacer po Rehadent

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Rehadent adres

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

Godziny pracy
Rehadent numer telefonu
Rehadent