WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127
Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00
Specjalizuje się w :
- diagnostyce i leczeniu dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych (TMD)
- wykonywaniu rejestracji pozycji CR i szyn zgryzowych,
- interdyscyplinarnym leczeniu stomatologicznym jako lekarz prowadzący i protetyk.
Zaangażowanie - pasjonat swojego zawodu , który nieustannie dąży do optymalizacji procesu leczenia. Każdy przypadek rozkłada na najmniejsze elementy, aby diagnoza i plan leczenia były indywidualnie dopasowane do danego pacjenta.
Precyzja - najważniejszy element pracy w zawodzie stomatologa. Do jak najdokładniejszego zbadania funkcji stawów, ruchomości żuchwy oraz pozycji CR używa systemu Zebris/Amman Garrbach - cyfrowego łuku twarzowego, pozwalającego zebrać wszystkie indywidualne dane pacjenta.
Współpraca - z Michałem Guzkiem współpracuje od roku 2015, razem rozwijając wspólne spojrzenie na problemy pacjentów. Setki przepracowanych procesów oraz wiele godzin spędzonych z zespołem Rehadent na wspólnej edukacji i rozwoju, zaowocowały zrozumieniem, które daje jeszcze lepszy efekt terapeutyczny.
Lek dent Zbigniew Dziel
Lekarz dentysta, protetyk Absolwent Pomorskiego Uniwerstetu Medycznego Rocznik 2011
mgr Piotr Tomkiewicz
Magister fizjoterapii, student medycyny osteopatycznej w Akademii Osteopatii
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu - dysfunkcjach stawów skroniowo- żuchwowych
Doświadczenie: Jako fizjoterapeuta pracuje od 7 lat rozwijając swoje umiejętności zawodowe i podnosząc kwalifikacje w Wielkiej Brytanii w współpracy z osteopatami.
Świadomość: Uważa że, holistyczne podejście do problemu pacjenta i spersonalizowana terapia w połączeniu z edukacją i zaangażowaniem pacjenta w proces leczenia wpływają na efektywny powrót organizmu do zdrowia
Edukacja: Proces leczniczy połączony z edukacją pacjenta pozwala zaangażować go do aktywnego i świadomego uczestnictwa w powrocie do zdrowia.
Absolwent studiów podyplomowych na Sutherland College of Osteopathic Medicine, magister fizjoterapii, Terapeuta Manualny wg standardów IFOMPT, prezes Zarządu Stowarzyszenia UrazSzyjny.pl.
mgr Michał Guzek
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- szyjnopochodnych bólów głowy (CH)
- pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).
- dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),
Doświadczenie – przeprowadził ponad 5 tys. procesów rehabilitacji osób z pourazową niestabilnością odcinka szyjnego, bólami głowy i dysfunkcjami stawu skroniowo-żuchwowego.
W swojej pracy od ponad 10 lat wykorzystuje aparat USG do diagnostyki i planowania procesów terapeutycznych.
Kompleksowe podejście – każdy przypadek analizuje indywidualnie i wielopłaszczyznowo. Złożoność procesów chorobowych wymaga współpracy ze sprawnie działającym zespołem specjalistów. Michał tworzy taki zespół z lekarzami specjalizującymi się w neurologii, ortopedii, stomatologii, laryngologii, logopedii i optometrii.
Niezłomny lider i odkrywca – łączy precyzję z energią twórczą. Kreatywność, innowacyjność i abstrakcyjne myślenie pozwalają mu wpadać na pomysły i rozwiązania, które nigdy nie były przez innych stosowane.
Opinie pacjentów:
Julia W.
Ineza K.
Adrianna G.
Absolwent Flanders International College of Osteopathy, Certyfikowany terapeuta manualny wg standardów IFOMPT, absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
Doświadczenie: w zawodzie fizjoterapeuty od 13 lat, uczestnik wielu podyplomowych szkoleń z zakresu leczenia dolegliwości ortopedycznych kręgosłupa i stawów obwodowych. Od 5 lat zgłębia tajniki medycyny osteopatycznej
Specjalizacje: leczenie ostrych i przewlekłych dolegliwościach kręgosłupa oraz wszelkich dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego, leczenie dysfunkcji trzewnych.
Cechuje go ogromna empatia, zrozumienie i profesjonalizm. W leczenie swoich Pacjentów angażuje się wszystkimi siłami i nieustannie dąży do osiągnięcia jak najlepszych efektów terapii. W życiu prywatnym fan windsurfingu i kitesurfingu
Komunikacja – uważa, że aktywne słuchanie potrzeb i zrozumienie położenia pacjenta, a następnie udzielenie dostępnej informacji zwrotnej, w otwartej bezpiecznej atmosferze, to kluczowe składowe w przebiegu rehabilitacji.
Ciekawość – fascynacja ciałem człowieka wyrosła u niej na artystycznym i sportowym podłożu, by następnie rozkwitnąć na studiach fizjoterapeutycznych. Ciągle chce zdobywać nową wiedzę i umiejętności, z wielu obszarów, żeby móc je kreatywnie wykorzystywać w swojej pracy.
Zorganizowanie – uwielbia, kiedy poszczególne elementy procesu działają, więc z zaangażowaniem dąży do stosowania indywidualnie dopasowanych rozwiązań. Dokłada wszelkich starań, żeby dbanie o zdrowie było komfortowe i efektywne.
mgr Karolina Łukasik
Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Fizjoterapeuta. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
• wad postawy ciała
• zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu
• dolegliwości bólowych i zespołów przeciążeniowych
mgr Maria Rząca Spodar
Wiedza - laureatka VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów. Obecnie kształci się w kierunku medycyny osteopatycznej. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach.
Empatia – z otwartością i indywidualnym podejściem, dąży do zrozumienia potrzeb pacjenta. W sposób zrozumiały wyjaśnia możliwe przyczyny problemu i prowadzi przez proces terapeutyczny. Na pierwszym miejscu stawia komfort i edukację pacjenta, jako podstawę powrotu do zdrowia.
Pasja- ruch i praca z ciałem są jej bliskie od zawsze. Zafascynowana człowiekiem jako psychofizyczną całością, podchodzi do pracy z pacjentem z pełnym zaangażowaniem i dociekliwością.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD)
- szyjnopochodnych bólów głowy (CH)
- dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD
Bogate doświadczenie - uczestnik wielu kursów i szkoleń z zakresu medycyny manualnej i osteopatii. Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu biomechaniki i anatomii palpacyjnej dla studentów fizjoterapii.
Specjalizacja - wyspecjalizował się w rehabilitacji pourazowej odcinka szyjnego kręgosłupa i dysfunkcji tego regionu. W swojej pracy łączy metody terapii manualnej i sonofeedback dla zoptymalizowania efektów terapii.
Empatia - W prosty i zrozumiały sposób przeprowadzi Cię przez proces rehabilitacji, z dużą dozą empatii i zrozumienia wyjaśni na czym polega Twój problem. Grzegorz jest osobą przy, której poczujesz się bezpiecznie.
Opinie:
Pan Grzegorz bardzo kompetentnie podszedł do badania. Chociaż robiliśmy USG po operacji wielokrotnie dopiero On zauważył pewne zależności i wyciągnął z nich wnioski. Wyjaśnił wszystko bardzo dokładnie i cierpliwie. Zalecił ćwiczenia. To dopiero początek drogi ale jesteśmy dobrej myśli. Na pewno wrócimy po dalsze sugestie.
Anna
Pełen profesjonalizm, który cechuje się chęcią wyleczenia pacjenta z jego dolegliwości poprzez wyjaśnienie problemu oraz pokazanie sposobu na samoczynne wyleczenie a nie nastawienie na wychowanie klienta. Zdecydowanie polecam.
Piotr K.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- szyjnopochodnych bólów głowy (CH)
- pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD)
- dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD)
Wieloletnie doświadczenie - zdobywał pracując w klinikach akademickich i gabinetach, planując oraz prowadząc rehabilitację pacjentów z dolegliwościami odcinka szyjnego kręgosłupa i bólami głowy. Pracował z drużynami sportowymi, sportowcami indywidualnymi oraz sportowcami amatorami.
Skuteczna terapia funkcjonalna - w pracy wykorzystuje terapię funkcjonalna, bazując na rzetelnej, kompleksowej ocenie diagnostycznej. Tworzy unikatowe, indywidualne programy treningowe dla pacjentów, dzięki którym odzyskują pełną sprawność.
Wieczny optymista i człowiek zaufany - jest człowiekiem o spokojnej osobowości, wytrwałym, wyrozumiałym i życzliwym. W gabinecie Jakuba panuje przyjazna i luźna atmosfera. Często jest wesoło, ale terapia i zadania zawsze są realizowane według planu.
Jest człowiekiem wytrwałym i wyrozumiałym, który szuka pozytywów w każdej sytuacji.
Zaufaj mi i spróbuj zmienić swoje życie na lepsze!
Opinie:
„Profesjonalne podeście do pacjenta. Bardzo szybka i konkretna pomoc…”
Robert
„Nie tylko rehabilituje ale również niewiarygodnie wspiera pod względem psychicznym i motywuje do ćwiczeń. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy, emanuje spokojem(…)Każde ćwiczenie jest dopracowywane jak trybiki w szwajcarskim zegarku.”
Lidia
Magister fizjoterapii, terapeuta manualny
mgr Tomasz Maliszewski
Mistrz tech.dent. Absolwent Mistrza Techniki Dentystycznej w Handwerkskammer Dortmund. Dyplom Mistrzowski obronił 11 lutego 2009 r. W 2013 r. ukończył Curriculum CMD z leczenia stawów skroniowo- żuchwowych w Amtzell w Niemczech.
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie II Wydział Lekarski, specjalizacja z ortopedii i traumatologii 1996 i 2003, asystent oddziałów urazowych Szpitala Bielańskiego i Szpitala Barska w Warszawie, absolwent podyplomowych studiów osteopatycznych w Sutherland College of Osteopathic Medicine i dyplomowany osteopata 2010.
Absolwent podyplomowych studiów z Medycyny Bólu na UJ w Krakowie 2018. Doktorat na temat leczenia zachowawczego radikulopatii szyjnej WUM 2019. Obszary zainteresowań – diagnostyka obrazowa narządu ruchu, osteopatia, mini inwazyjne techniki leczenia bólu.
Dr n med, ortopeda, osteopata, specjalizuje się miniinwazyjnych technikach leczenia bólu i terapii systemami biologicznymi opartymi na surowicy autologicznej.
Dr n. med. Piotr Godek
Od tamtej pory z sukcesem wykonuje pomiary pacjentów za pomocą cyfrowego aksjografu KaVo Arcus Digma 2.0., dzięki któremu można w 100 % skutecznie zdiagnozować dysfunkcje u pacjenta. Wyniki pomiarów wykorzystuje do rehabilitacji pacjentów, projektując indywidualne szyny „cyfrowe” oraz do pełnych rekonstrukcji zgryzu. Ma 20 lat doświadczenia w zawodzie, zawsze pracując ramię w ramię z lekarzem dentystą i pacjentem. Opracował sprawdzony protokół postępowania od badania do szyny i od szyny do pełnej rekonstrukcji. Również w przypadkach po leczeniu ortodontycznym koryguje zgryz habitualny. Specjalizuje się w artykulacji, dysfunkcjach ssż, implantoprotetyce, pracach kombinowanych. Prowadzi szkolenia dla lekarzy i techników dentystycznych z artykulacji, aksjografii, cyfrowego projektowania i exocadu. Jest wizjonerem i pasjonatą cyfrowej protetyki oraz nowoczesnych technologii.
Osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny
mgr Katarzyna Gugałka
Absolwentka 5 letnich studiów na wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Absolwentka 5 letnich międzynarodowych studiów Osteopatii Flanders International College of Osteopathy. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu medycyny rehabilitacyjnej i osteopatycznej. Od 2006 roku pracuje zawodowo.
Specjalizacja. Specjalizuje się w terapii bólów głowy, kręgosłupa, zaburzenia biomechaniki stawów obwodowych. Wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i terapii zaburzeń narządu ruchu pracuje przywracając prawidłowe warunki do gojenia się tkanek w oparciu o techniki stawowe, powięziowe, naczyniowe, wisceralne jednocześnie wykorzystując wiedze z zakresu anatomii człowieka.
Doświadczenie zawodowe. Pracowała w wielu placówkach osteopatycznych i rehabilitacyjnych w Polsce i na świecie. Prowadziła szkolenia z zakresu osteopatycznego podejścia w rehabilitacji ginekologicznej i kobiet w ciąży.
Sportowe pasje. Prywatnie interesuje się żeglarstwem i lekką atletyką, Jest instruktorem metody pilates.
Dr n. med. Joanna Chmielewska-Walczak
Logopeda kliniczny (APS) i filolog polski (UW). Asystent w Klinice Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. (obecnie na urlopie)
Zawodowo specjalizuje się w diagnostyce i terapii dysfagii ustno-gardłowej, rehabilitacji głosu i połykania po laryngektomii całkowitej, po zabiegach chirurgicznych w obrębie głowy i szyi oraz terapią funkcjonalną narządu żucia (mioterapią). Jest autorka i współautorką licznych publikacji naukowych m.in. książki Instrumentalne metody badania zaburzeń połykania. Atlas.
W 2020 roku została uhonorowana przez Rektora WUM, nagrodą dydaktyczną pierwszego stopnia za współautorstwo podręcznika dla kierunków: dietetyka, logopedia i lekarskiego.
W 2019 roku obroniła rozprawę doktorską, na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, której promotorem jest dr hab. n. med. Ewelina Sielska – Badurek, praca pt. Ocena występowania dysfagii ustno-gardłowej u pacjentów po operacyjnym usunięciu przyzwojaków głowy i szyi.
Członek European Society for Swallowing Disorders (ESSD). Absolwentka kursu akredytacyjnego z endoskopowych badań połykania – FEES pod patronatem ESSD (2017) – który ukończyła, jako pierwszy logopeda w Polsce.
Odbyła kilkumiesięczne zagraniczne staże logopedyczne m.in. Universita degli Studi della Campania Luigi Vanvitelli, Neapol, Włochy (V 2018), The Speech-Language Department of Ministry for Heatlh, Malta (VI 2014 – IX 2014) - staże w zakresie diagnostyki i terapii dysfagii ustno-gardłowej u dzieci, młodzieży i dorosłych w pięciu największych szpitalach na Malcie (Karin Grech Rehabilitation Hospital, Mater Dei Hospital, St Vincent de Paul Long Term Care Facility, Voice Clinic, Sir Paul Boffa Hospital, Mount Carmel Hospital).
W latach 2017-2018 pełniła funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Logopedycznego Oddziału Mazowieckiego.
W 2018 roku została powołana przez Dziekana I Wydziału Lekarskiego WUM na Koordynatora kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna.
W ramach LOiK prowadzi lub współprowadzi przedmioty kliniczne np.: Rehabilitacja głosu po laryngektomii, Medyczna i logopedyczna terapia osób z dysfagią, Podstawy Foniatrii i Foniatria. Jest promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich, członkiem komisji egzaminacyjnych (licencjackich, magisterskich) oraz podczas egzaminów wstępnych oceniających predyspozycje do podjęcia studiów logopedycznych.
mgr Magdalena
Borkowska
mgr Renata Felka
Logopeda ogólny i kliniczny, mioterapeuta. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Logopeda / Mioterapeuta absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła szkolenie z Terapii Miofunkcjonalnej wg Anity Kittel, kursy z palpacji tkanek miękkich obszaru orofacjalnego oraz współpracy logopedy, fizjoterapeuty i stomatologa w terapii osób z dysfunkcjami układu ruchu narządu żucia.
Hubert Krzyżowski
Logopeda, certyfikowany trener wokalny Modern Vocal Training, instruktor metody oddechowej Butejki, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego
Logopeda ogólny i kliniczny, trener emisji głosu. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku logopedia ogólna i kliniczna. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu terapii miofunkcjonalnej, kinesiotapingu, terapii głosu i oddechu.
Doświadczenie zdobywał m.inDoświadczenie zdobywał m.in. jako trener wokalny i logopeda w Studiu Doskonalenia Głosu Voice Progress, Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich oraz Poradni Logopedycznej „Logann” (rehabilitacja osób z zaburzeniami głosu; guzki głosowe). Dodatkowo podnosił swoje kompetencje, uczestnicząc w praktykach i stażach. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń miofunkcjonalnych oraz zaburzeń głosu.
Doświadczenie zdobywał m.in w Poradni Foniatryczno - Audiologicznej Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, Pracowni Patofizjologii Głosu i Mowy w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Retoryki, gdzie prowadził zajęcia z zakresu prawidłowej emisji głosu i impostacji. W pracy szczególną uwagę zwraca na istotę dobrej relacji z pacjentem oraz wdrażanie skutecznych oddziaływań terapeutycznych.
Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń miofunkcjonalnych oraz zaburzeń artykulacji. Ponadto przygotowuje pacjentów do leczenia ortodontycznego i zabiegów chirurgicznych w rejonie ustno-twarzowym.
Specjalizacja: Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zaburzeń miofunkcjonalnych.
W obszarze logopedii szczególnie interesuje się zaburzeniami głosu i czynnościowymi zaburzeniami narządu żucia.
Doświadczenie: Doświadczenie w pracy klinicznej zdobywała prowadząc rehabilitację u osób z porażeniem fałdów głosowych i terapię dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia u dzieci i dorosłych. Już w latach akademickich kształciła się w tym kierunku na praktykach i kursach,
a także czynnie pracując z pacjentami.
W gabinecie, w pracy z pacjentem stawia na otwartość i poczucie bezpieczeństwa.
Dba, by pacjent czuł się komfortowo. Jasno określa cele terapii i na bieżąco dostosowuje je do pacjenta. Wierzy, że kluczem sukcesu terapeutycznego jest wzajemne zrozumienie.
Specjalizacja: specjalizuje się w usprawnianiu prymarnych funkcji języka u pacjentów cierpiących z powodu dysfunkcji układu ruchu narządu żucia.
Doświadczenie: zdobywanie doświadczenia rozpoczęła równolegle z początkiem edukacji akademickiej organizując we własnym zakresie praktyki i staże, na których weryfikowała zdobywaną wiedzę teoretyczną podczas realnej pracy z pacjentem.
Od pierwszych chwil w zawodzie niemal nieprzerwanie pracuje w zespołach terapeutycznych nieustannie poszerzając swoje kompetencje.
Opiekuńczość i elastyczność – ma naturalny talent do otaczania pacjentów opieką, dba by proces postępowania terapeutycznego był dla Ciebie jasny, akceptuje Twoje lęki i bariery, szuka alternatywnych rozwiązań zawsze mając na uwadze Twój stan zdrowia, doświadczenia i oczekiwania.
Tajiquan i medytacja to rzeczy, które towarzyszą mi w codziennym życiu. Fascynuje mnie zgłębianie tajemnic ciała i umysłu a taijiquan stylu Chen umożliwia to na wielu poziomach. Pomagam innym w poczuciu swojego ciała, uświadamianiu tego, co ucieka naszej uwadze a ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie. Wykorzystuję do tego również ćwiczenia oddechowe.
Ze sportem wyczynowym mam do czynienia od około 20 lat. Począwszy od trójboju siłowego, poprzez bodybuilding, po licznych urazach doceniłem również znaczenie sportów wytrzymałościowych.
Marcin Lisicki
Instruktor Tai Chi
Marcin Złotkowski
Specjalizuje się w medycznym treningu funkcjonalnym
Wykonywane badania:
· ocena krtani przy pomocy nasofiberoskopu giętkiego
· ocena nosogardła przy użyciu fiberoskopu (w tym ocena migdałka gardłowego, pracy zwieracza podniebienno-gardłowego, nasofiberoskopia czynnościowa)
· ocena funkcjonalności narządu głosu przy pomocy oceny palpacyjnej i badania percepcyjnego jakości głosu
· endoskopowa ocena zaburzeń połykania
Kursy i szkolenia naukowe:
· liczne konferencje oraz warsztaty w kraju i za granicą z zakresu mikrochirurgii krtani, foniatrii, opieki nad pacjentem z dysfagią oraz z rozszczepem wargi i podniebienia
· absolwentka warsztatów prof. Marcusa Hessa w Stimmklinik w Hamburgu
· absolwentka kursu terapii manualnej krtani Jacoba Liebermana z Londynu,
· absolwentka 10th Manchester Phonosurgery & Neurolaryngology Course, pod kierunkiem Yakubu Karagama i Johna Rubin’a
· udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu zaburzeń połykania, organizowanych pod patronatem European Society for Swallowing Disorders
Dr n. med. Barbara Jamróz
Specjalista otorynolaryngolog, audiolog i foniatra.
Adiunkt w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi CSK UCK WUM.
Starszy asystent w Instytucie Matki i Dziecka, Klinika Hospitalizacji Jednego Dnia – Pracownia Patofizjologii Mowy i Endoskopii Górnych Dróg Oddechowych.
Wykształcenie:
• Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej - dyplom z wyróżnieniem (2003)
• Specjalizacja w zakresie Otorynolaryngologii (2012)
· Specjalizacja w zakresie Audiologii i Foniatrii (2017)
· Dyplom Doktora Nauk Medycznych (2011, dyplom z wyróżnieniem)
· Tytuł instruktora w zakresie badania endoskopowego zaburzeń połykania FEES w ramach ESSD FEES Accreditation Programme (jako pierwsza osoba w Polsce)
· Kurs akredytacyjny z zakresu klinicznej oceny zaburzeń połykania oraz wideofluoroskopii – pod patronatem European Society for Swallowing Disorders
· Staże zagraniczne m.in. Universita degli Studi degli della Compania Luigi Vanvitelli, Napoli; Universita degli Studi di Milano; Neurochirurgischen Klinik an dem Städtischen Klinikum Solingen, Chirurgischen Klinik an den Städtischen Kliniken Frankfurt a.M.-Höchst
Zakres pracy:
· porady ambulatoryjne i diagnostyka w pełnym zakresie otorynolaryngologii, leczenie zachowawcze dzieci i dorosłych, w szczególności chorób krtani
· diagnostyka i terapia zaburzeń połykania;
· opieka foniatryczna w przypadku rozszczepu wargi i/lub podniebienia;
· diagnostyka i terapia zaburzeń głosu;
· rehabilitacja manualna krtani
Mistrz tech. dent. Damian Michalski
Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz
KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142
WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00
Dr n. o zdr. Magdalena Milewska
Dietetyk kliniczny, specjalista w zakresie zaburzeń połykania oraz zdrowia publicznego Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
W pracy zawodowej i naukowej skupia się na tematyce żywienia chorych onkologicznych, neurologicznych i osób starszych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zaburzenia połykania. Zawsze głodna wiedzy, czująca niedosyt poznawczy, chętnie próbująca nowych rzeczy, aktywnie łącząca smak nauki z praktyką zawodową.
Kwalifikacje zawodowe:
Podyplomowe studia magisterskie poświęcone tematyce zaburzeń połykania w Autonoma Universitat di Barcelona (Barcelona, 2017-2020) Kursy akredytacyjne w zakresie klinicznej oceny zaburzeń połykania (Clinical Swallowing Evaluation, CSE) oraz videofluoroskopii pod auspicjami European Society for Swallowing Disorders Kursy specjalistyczne Life – Long Learning Leonardo da Vinci Programme (Nutrition in oncology; Approach to oral and enteral nutrition; Nutritional assessment, Nutrition in the older adults, Nutrition in the perioperative period, Nutrition in Sport, Nutrition in neurology, Presentation and publication skills) Kurs specjalistyczny: 26th ESPEN 7 days Course of Clinical Nutrition Kurs specjalistyczny: Nutrition in Cancer pod auspicjami European Society for Clinical Nutrition and Metabolism Ekspert International Dysphagia Diet Standardizaion Initiative Aktywny członek European Society of Swallowing Disorders oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu
Staże zagraniczne:
Universita degli Studi degli della Compania Luigi Vanvitelli Napoli, Italy; Universita degli Studi di Milano, Italy; Consorci Sanitare del Maresme, Hospital de Mataro, Spain Autorka lub współautorka wielu publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych, podręczników oraz poradników. Inicjatorka lub współorganizatorka kursów w zakresie żywienia w zaburzeniach połykania, żywienia osób starszych, leczenia niedożywienia w różnych sytuacjach klinicznych.
Dominik Sieńko
mgr Małgorzata Gierczak
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu:
- szyjnopochodnych bólów głowy (CH)
- pourazowej niestabilności odcinka szyjnego kręgosłupa (WAD).
- dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (TMD),
Kompleksowe podejście – zaburzenia w układzie ruchu rozpatruje wielopłaszczyznowo i dużą wagę przywiązuje do współpracy z zespołem specjalistów z zakresu neurologii, ortopedii, stomatologii, laryngologii, logopedii i optometrii.
Specjalizacja – specjalizuje się diagnostyce funkcjonalnej i rehabilitacji stomatologicznej oraz rehabilitacji pourazowej niestabilności szyjnego odcinka kręgosłupa. Nieustannie dba o rozwój własny w celu oferowania pacjentowi wysokiej jakości i nowoczesnych metod pracy.
Motywowanie – z determinacją mobilizuje pacjenta do aktywnego uczestnictwa i systematycznych ćwiczeń w procesie rehabilitacji, które warunkują powrót do sprawności, zdrowia i życia bez bólu z uśmiechem na twarzy. Zawsze dokłada wszelkich starań, aby leczenie było szybkie, skuteczne i przynosiło trwałe rezultaty.
Opinie pacjentów:
Konrad G.
Iza Ł.