Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00
WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127
KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142
Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz
Osteopatia to oparte na zabiegach manualnych postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne dotyczące dysfunkcji ruchomości stawowej i tkankowej, w zakresie wpływu tych dysfunkcji na występowanie stanów chorobowych – mające na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów, jak i profilaktykę w utrzymaniu tego dobrostanu. Taką definicję osteopatii przyjęło Towarzystwo Osteopatów Polskich (TOP). Osteopatia to metoda leczenia manualnego z ponad 100 letnią tradycją. Za ojca nowożytnej osteopatii uważa się Andrew Taylor Stilla, amerykańskiego lekarza. Współczesna osteopatia i jej praktykowanie wymaga doskonałych umiejętności praktycznych oraz ogromnej wiedzy ogólnomedycznej. Osteopatia jako medycyna manualna zaburzeń funkcjonalnych wpisuje się zakresem swego działania w krajobraz ochrony zdrowia ludzkiego, jako medycyna z wyboru, w przypadkach zaburzeń funkcjonalnych organizmu. Osteopatia zaliczana jest do medycyny komplementarnej, choć niestety często mylona z medycyną alternatywną. Osteopatia traktuje ciało ludzkie jako całość, zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, stanowi kwintesencje mądrości i sztuki leczenia.
Jest to rodzaj terapii logopedycznej w której wykorzystuje się giętki nasofiberoskop wprowadzony przez przewód nosowy do wysokości gardła środkowego. Uwidocznione jest gardło środkowe i krtań. Monitor nasofiberoskopu ustawiony jest naprzeciwko pacjenta.
Chory kontroluje wzrokowo obraz przekazywany przez kamerę nasofiberoskopu i po instrukcjach przekazywanych przez terapeutę wykonuje ćwiczenia usprawniające czynności związane z połykaniem lub tworzeniem głosu. Wykorzystanie biofeedbacku powoduje, że terapia jest bardziej efektywna a świadomy ćwiczonych czynności pacjent, lepiej wykonuje je samodzielnie w domu.
Taki rodzaj terapii ma zastosowanie w rehabilitacji zaburzeń połykania, głosu (np. w porażeniach krtani) czy u chorych po laryngektomii całkowitej, częściowej lub przedoperacyjnie np. jako przygotowanie
do laryngektomii częściowej.
Prawidłowo przeprowadzona terapia stomatologiczna wymaga osiowego ustawienia głowy celem pobudzenia głębokich struktur mięśniowych jako warunek uzyskania stabilnych efektów leczenia. Prowadzony przez nas trening ma na celu ustabilizowanie i skoordynowanie pozycji głowy przez zmianę czynności mięśni narządu żucia oraz mięśni i stawów odcinka szyjnego kręgosłupa. Aby terapia była w pełni skuteczna, ważne będzie twoje zaangażowanie – wykonywanie w domu krótkich, ale precyzyjnych i regularnych ćwiczeń zadanych przez fizjoterapeutę.
Terapia manualna jest to specjalizacja w ramach fizjoterapii, która w ramach szkolenia podyplomowego rozwija wiedzę fizjoterapeuty z zakresu anatomii i neurofizjologii. Specjalista fizjoterapii zajmuje się diagnostyką i leczeniem dysfunkcji narządu ruchu, przeprowadzając w tym celu wywiad i badanie pacjenta. Dzięki temu możliwe jest ustalenie planu procesu leczenia oraz czasu jego trwania. Leczenie dysfunkcji narządu ruchu i obwodowego układu nerwowego następuje przez wykorzystanie technik mobilizacji stawów, technik mięśniowych oraz ćwiczeń ruchowych. Nadrzędnym celem jest jak najszybszy powrót do normalnego funkcjonowania przez przywrócenie możliwości wykonywania bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz profilaktyka zapobiegająca nawrotom dolegliwości. IFOMPT (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists) nadzoruje kształcenie fizjoterapeutów w Ortopedycznej Terapii Manualnej, dając wytyczne do wprowadzania tej nowej specjalizacji (od 1976 r.), w obrębie fizjoterapii, zgodna z medycyną oparta na dowodach naukowych (EBM Evidence Based Medicine). http://www.ifompt.org/About+IFOMPT.html
Mistrz tech.dent. Absolwent Mistrza Techniki Dentystycznej w Handwerkskammer Dortmund. Dyplom Mistrzowski obronił 11 lutego 2009 r. W 2013 r. ukończył Curriculum CMD z leczenia stawów skroniowo- żuchwowych w Amtzell w Niemczech.
Dr n. med. Piotr Godek
Dr n med, ortopeda, osteopata, specjalizuje się miniinwazyjnych technikach leczenia bólu i terapii systemami biologicznymi opartymi na surowicy autologicznej.
Mistrz tech. dent. Damian Michalski
Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00
WARSZAWA
ul Lanciego 19 lok.127
+48 22 240 13 13