Rehadent logo
Rehadent numer telefonu
Godziny pracy

Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00

WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127

KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142

Rehadent adres

Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz

Wirtualny spacer po Rehadent
Rehabilitacja

projekt i wykonanie - studikreatywa.pl

UMÓW WIZYTĘ

Rehadent

Fizjoterapia Stomatologiczna – Warszawa 

Fizjoterapia stomatologiczna znana również jako fizjoterapia szczęki zajmuje się badaniem funkcjonalnym oraz terapią tkanek układu stomatologicznego. Fizjoterapeuta szczękowy bada i koryguję pracę mięśni żucia, stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu nerwowego koordynującego ich pracę. Fizjoterapia szczęki i rehabilitacja stomatologiczna znajdują zastosowanie w leczeniu wielu jednostek chorobowych. Stanowią istotny element rekonwalescencji pacjentów po urazach.

 

W zależności od historii choroby efektywna fizjoterapia stomatologiczna może wymagać zaangażowania wielu specjalistów, takich jak fizjoterapeuta szczękowych, stomatolog, logopeda i inni. Dlatego leczenie w przypadku chorób i urazów stomatologicznych warto rozpocząć
przy współpracy z wyspecjalizowanym zespołem. Wiedza i doświadczenie poszczególnych specjalistów przekładają się na skuteczną rehabilitację
i efektywny powrót organizmu do zdrowia.

 

Fizjoterapia szczęki w leczeniu choroby okluzyjnej

Rehabilitacja układu ruchu narządu żucia to jeden z niezbędnych elementów przeprowadzenia prawidłowego leczenia choroby okluzyjnej. Przeprowadzane przez nas leczenie ma na celu ustabilizowanie i skoordynowanie czynności mięśni i stawów narządu żucia oraz mięśni i stawów odcinka szyjnego kręgosłupa. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja stomatologiczna, wymaga użycia aparatu USG do precyzyjnej kontroli pozycji stawu. Skuteczność leczenia choroby okluzyjnej wymaga często zastosowania specjalnych szyn (okluzyjnych) zakładanych na zęby.

W związku z tym w większości przypadków wyleczenie choroby jest możliwe tylko poprzez pracę w interdyscyplinarnym zespole stomatolog-fizjoterapeuta.
 

Objawy jakie towarzyszą pacjentom z chorobą okluzyjną:

• częste, nawracające bóle głowy

• napięcia mięśni w obrębie twarzy

• bóle stawów skroniowo-żuchwowych

• zgrzytanie, ściskanie, ścieranie zębów

• trzaski, przeskakiwanie w stawach

• szumy uszne

• bóle szyi

• napięcia w obrębie pleców

• nieprawidłowości postawy

• odkruszenia lub pęknięcia w obrębie zębów

• utrata symetrycznego wsparcia z powodu braku zębów
 

Po zakończonym procesie czynnościowym, w większości przypadków należy wprowadzić rozwiązania protetyczne lub ortodontyczno-protetyczne w celu stabilizacji i rekonstrukcji narządu żucia.

Rehabilitacja stomatologiczna – Warszawa

Pacjentów cierpiących z powodu choroby okluzyjnej oraz osoby borykające się z innymi schorzeniami i nieprawidłowościami w ramach układu stomatologicznego zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej rehabilitacji stomatologicznej. Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu dysfunkcji układu ruchu narządu żucia i kręgosłupa szyjnego. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych ekspertów, których współpraca przekłada się na szerokie możliwości terapeutyczne i kompleksowe podejście do leczenia.

 

fizjoterapia szczęki
Rehabilitacja
Rehabilitacja

Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00

WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127

Rehabilitacja
Rehabilitacja

UMÓW WIZYTĘ

Rehadent Instagram
  1. pl
  2. en