WARSZAWA
ul. Lanciego 19 lok.127
Poniedziałek - piątek:
10:00 - 20:00
Pacjentów cierpiących z powodu choroby okluzyjnej oraz osoby borykające się z innymi schorzeniami i nieprawidłowościami w ramach układu stomatologicznego zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej rehabilitacji stomatologicznej. Specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu dysfunkcji układu ruchu narządu żucia i kręgosłupa szyjnego. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych ekspertów, których współpraca przekłada się na szerokie możliwości terapeutyczne i kompleksowe podejście do leczenia.
W związku z tym w większości przypadków wyleczenie choroby jest możliwe tylko poprzez pracę w interdyscyplinarnym zespole stomatolog-fizjoterapeuta.
Objawy jakie towarzyszą pacjentom z chorobą okluzyjną:
• częste, nawracające bóle głowy
• napięcia mięśni w obrębie twarzy
• bóle stawów skroniowo-żuchwowych
• zgrzytanie, ściskanie, ścieranie zębów
• trzaski, przeskakiwanie w stawach
• szumy uszne
• bóle szyi
• napięcia w obrębie pleców
• nieprawidłowości postawy
• odkruszenia lub pęknięcia w obrębie zębów
• utrata symetrycznego wsparcia z powodu braku zębów
Po zakończonym procesie czynnościowym, w większości przypadków należy wprowadzić rozwiązania protetyczne lub ortodontyczno-protetyczne w celu stabilizacji i rekonstrukcji narządu żucia.
Fizjoterapia stomatologiczna znana również jako fizjoterapia szczęki zajmuje się badaniem funkcjonalnym oraz terapią tkanek układu stomatologicznego. Fizjoterapeuta szczękowy bada i koryguję pracę mięśni żucia, stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu nerwowego koordynującego ich pracę. Fizjoterapia szczęki i rehabilitacja stomatologiczna znajdują zastosowanie w leczeniu wielu jednostek chorobowych. Stanowią istotny element rekonwalescencji pacjentów po urazach.
W zależności od historii choroby efektywna fizjoterapia stomatologiczna może wymagać zaangażowania wielu specjalistów, takich jak fizjoterapeuta szczękowych, stomatolog, logopeda i inni. Dlatego leczenie w przypadku chorób i urazów stomatologicznych warto rozpocząć
przy współpracy z wyspecjalizowanym zespołem. Wiedza i doświadczenie poszczególnych specjalistów przekładają się na skuteczną rehabilitację
i efektywny powrót organizmu do zdrowia.
Rehabilitacja układu ruchu narządu żucia to jeden z niezbędnych elementów przeprowadzenia prawidłowego leczenia choroby okluzyjnej. Przeprowadzane przez nas leczenie ma na celu ustabilizowanie i skoordynowanie czynności mięśni i stawów narządu żucia oraz mięśni i stawów odcinka szyjnego kręgosłupa. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja stomatologiczna, wymaga użycia aparatu USG do precyzyjnej kontroli pozycji stawu. Skuteczność leczenia choroby okluzyjnej wymaga często zastosowania specjalnych szyn (okluzyjnych) zakładanych na zęby.
Wirtualny spacer po Rehadent - zobacz
KONTO - PKO BP Nr 65 1020 1042 0000 8102 0367 3142
WARSZAWA ul. Lanciego 19 lok. 127
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00